top of page

כמה תמונות צריך לסרטון? 

חשוב לנו שהאירוע שאנו מתכננים יהיה מעניין ומקורי, נחפש רעיונות שיעשירו את האירוע, ושיתן לחוגג/ת את החוויה הטובה ביותר. אחת האטרקציות באירוע כזה הוא סרט או סרטון.

איזה תמונות נבחר ובאיזו כמות נשתמש תלויה במספר קריטריונים.

 

כמות התמונות הנדרשת לסרטון, מצגת, קליפ או סרט - נגזרת מ:

*תוכן האירוע (אם זה מיועד לבר / בת מצווה, לחגיגות 80 לסבתא או מצגת תמונות ברקע - ניתן לקרא כאן על ההבדלים בין מצגת סרטון או סרט ), 

*מאורך הסרטון (עד 5 דקות, עד 8-10 דקות או מעל) 

*וכמובן מהסגנון המוסיקלי (במשוואה של מוסיקה מהירה=יותר תמונות וקצב, איטית=תחלופת תמונות איטית ונמוכה)

 

נתחיל מהפופולריים ביותר 

סרטון לבר / בת מצווה

לסרטונים מסוג זה שאני עורכת, אני מאפשרת כמות גבוהה של תמונות עם שילוב של סרטונים ביתיים, וכשאני כותבת גבוהה אני מתכוונת בסביבות 150-250 תמונות לפחות. בעיני יוצא סרט קצבי, מהיר, מרים ומגניב שאותו אני מעדיפה בהרבה מגרפיקה כזו או אחרת של מסגרות לתמונות כשכל תמונה מופיעה מספר שניות (ארוך מדי תמיד) על המסך. יש לי נסיון של מעל 20 שנים ביצירת תוכן לטלויזיה בארץ, בערוצי ילדים ובערוצי מבוגרים - ואני יודעת לכוון לקהל הצופים והחוגגים את הסרטון הטוב ביותר.

 

כמות התמונות לסרטון אולי נשמעת מלחיצה בהתחלה, אבל אתם תראו שיצא לכם אפילו יותר…(ואז יש לסנן)

אל יאוש! 

יש דרך קלה שמאפשרת לנו לשמור על מיקוד בחיפוש התמונות, העברתם לספרייה מסודרת ואז העברתם אלי. אבל רגע לפני, חשוב לי להסביר לכם איך אני מספרת את הסיפור המשפחתי בסרטים.

 

סרטוני בר / בת המצווה שאני עורכת, הם בדרך כלל בקצב מאד מהיר, עם ביטים קצרים ולכן אני זקוקה להרבה תמונות. אני חושבת שכך הסרטון יוצא מעניין יותר, לא מעיק על האורחים, מכניס אוירה מרימה ומגניבה לאירוע ומצליח במעט זמן לתת תמונה רחבה ולספר סיפור מלא על תקופת חיים.

הסיפור שלי בנוי משלב הינקות עד תחילת יסודי - שם בדרך כלל אני עושה עצירה מצחיקה כדי לשבור את הרצף ולהפתיע את הקהל, וחוזרת לתמונות שמספרות סיפור התבגרות עם ההורים, האחים והאחיות, המשפחה המורחבת והחברים. לפעמים אני מתמקדת בתחביבים או כישורים מיוחדים, לפעמים בנסיעות משפחתיות לחו“ל - הכל נבנה לפי עולמו או עולמה של חתן או כלת המצווה. 

כך בעיני סרטון בר בת המצווה מכיל הכל - סיפור התבגרות, צחוקים והגנבה, התרגשות של המשפחה וכיף לכוכב/ת האירוע ולחברים. פשוט בום.

מעל 2 עשורים של עבודת תוכן ויצירה טלויזיונית לימדו אותי מה עובד הכי טוב.

 

הנה רשימה בסיסית של איזה תמונות וכמה צריך לסרטון איכותי:

  • נתחיל בתמונות ינקות - כי מה יותר חמוד מלראות את הטינאייג‘ר/ית שלנו כשהיו פיצקים? לשלב הזה כדאי למצא כ- 20 תמונות הכוללות את העולל לבד בפוזות שונות, עם כל הורה בנפרד (בערך 2-3) ויחד ועם סבים וסבתות (אפילו יהיו כאלה עם סבא/סבתא רבה). התמונות ישומשו בסרטון שאכין - גם להתחלה אבל גם לחלקים בהם ההתמקדות היא בבני המשפחה אחרים. 

  • תמונות מגילאי 2-7 - כאן יש צורך בתמונות רבות (לפחות 70) שכוללות גם פוזות מצחיקות (עם אוכל, פרצופים למצלמה, תחביבי ספורט, פעם ראשונה ש..) וגם תמונות שהם לבד והכי יפים - כי בכל זאת כל אחד או אחת רוצים שבסרטון הבת /בר מצווה שלהם הם יראו טוב.  תוך כדי החיפוש שלכם, אם אתם קולטים בני משפחה נוספים שמצולמים בעולמות הגיל הזה - גם בהם יש צורך - אחים ואחיות, סבים וסבתות, הורים בנפרד וביחד - תמונות של משפחה גרעינית, חברים מהגן ובית ספר יסודי. בשלב הזה יש לצרף גם 2-3 סרטונים ביתיים 

  • גילאי 8-13  - גם כאן יש צורך בכמות גבוהה של תמונות. בשלב הזה יש הרבה תמונות עם חברים, עם בני משפחה, בטיולים משפחתיים, סלפים, סרטוני טיקטוק וכדומה. אם לחוגג/ת בר בת המצווה יש תחביב או כשרון מסויים - ריקוד, אומנויות לחימה, נגינה וכדומה - זה הזמן להציף תמונות מכל האירועים שהוזמנתם אליהם כדי לראות את התכשיט מופיע/ה או מתחרה - בדרך כלל אני בונה בסרטון איזור מיוחד לתחביב או כשרונות מובילים. כמות התמונות הצפויה כאן היא כ 80, ועוד כ 2-5 סירטונים ביתיים וזה בדרך כלל כולל את תמונות הבוק למי שעשה, או תמונות יפות ועדכניות (בערך 10).

 

זהירות - מוקשים בדרך

*הרבה פעמים אחד מההורים מטפל בריכוז התמונות והסרטונים ולא פעם קורה שצד משפחתי אחד קצת, איך לומר, לוקה בחסר.. ורק כשצופים בסרטון, על אף שאני מנסה לעשות ”שווה בשווה“ צד אחד מרגיש מוזנח…

לכן - הקפידו לבדוק לפני השליחה שיש פחות או יותר אותה כמות תמונות של משפחה מורחבת משני הצדדים

 

*מוקש נוסף הוא תמונות או סרטונים ביתיים שיכולים להביך. יש ילדים שהם יותר בראש טוב וזורמים עם שטויות שעשו כשהיו קטנים יותר (וזה כמובן תמיד מוסיף מתיקות וחינניות לסרטון) ויש כאלה שהכל כל כך חשוב להם שעלולים להתבאס.

לכן חשוב בבחירת החומרים - שתבחרו את אלו שיעבדו עבור כולם ואל תשלחו חומרים - תמונות או סרטונים - שהשימוש בהם יכול ליצור אי נעימות.

 

אז אנא בחרו את התמונות שאתם ובני משפחותיכם ירגישו נוח  - שאף צד לא נפגע, שאין תמונות פוגעניות, או שההומור אולי אצלנו אבל לא מתאים למי שמופיע בתמונות - וזאת בכדי למנוע אי נעימויות או תיקונים בסרטון עצמו.

אני מאפשרת תיקונים של כמה תמונות אם משהו בעייתי במיוחד, אבל אנא הקפידו על כך מראש בבחירת החומרים לשליחה עבור הסרטון.

 

חדי העין ביניכם שמו ודאי לב שכמות התמונות הדרושה לסרטון בר בת מצווה הכתובה בתחילת המאמר אינה זהה לכמות המפורטת לפי הגילאים. זה אפילו פחות. ראשית זה תלוי אורך הסרטון המוזמן. אורכו יכול להיות בין 3-5 דקות או עד 10 דקות ויותר (תלוי מה בוחרים) וגם, הפער בין הכמויות נובע מהכמות בה אני משתמשת בפועל. הכמות הנשלחת היא גבוהה יותר, ממנה אני מסננת את מה שמתאים יותר לסרטון.

יש תמונות (לצערי הרב..) שמצולמות לאורך, כמו סטורי, אבל כשאני עורכת את הסרטון להקרנה באירוע בר בת המצווה - אנחנו צריכים להקרין לרוחב, כמו מסך טלויזיה. אז לא כל התמונות מתאימות.

 

איך עושים את זה בלי לטבוע בים התמונות שלנו?

מעלים מהאייפון, האנדרואיד או כל טלפון בו אנו שומרים את התמונות - לספרייה או אלבום חדשים בקלאוד או בגוגל דרייב. ככה כל התמונות של השנים האחרונות נמצאות ונגישות, ואפשר לעשות את זה לפי השנים והגילאים בקלות. אפשר לבחור להעלות תמונות או סרטונים ביתיים, רק לסמן ”בחר“ ולהעביר לספרייה מסודרת.

אני כבר אקח את זה משם.. (הסבר כבר מגיע)

כל מה שנמצא במחשב (בדרך כלל מהשנים הראשונות) - אפשר גם להעלות לגוגל דרייב, או לחילופין לשמור בספרייה חדשה במחשב.

 

ואיך מעבירים אלי את כל התמונות לסרטון?

מהמחשב לשלוח עם חברות מיוחדות שמאפשרות להעביר קבצים גדולים (בחינם), כמו ג‘מבו מייל או we transfer  שמשתמשים בהם כמו מייל רגיל וזה מאד קל ואינטואיטיבי, אליהם אפשר להעלות את הספרייה שסידרתם במחשב ולשלוח למייל שלי: movit.film@gmail.com

מהטלפון 

בגוגל דרייב (אפשר כמובן גם מהמחשב), אחרי שסידרתם סיפרייה או אלבום לסרטון הבר בת מצווה, פשוט יש לעשות share למייל שלי movit.film@gmail.com ואני כבר מורידה את הקבצים למחשב שלי לעריכת הסרטון.

אם יש לכם אייפון ניתן לעשות איתי אלבום משותף בקלאוד, ואני משתמשת בתמונות משם.

 

איך מקבלים את הסרטון המוכן לאירוע?

אני שולחת את הסרטון באיכות גבוהה עם אחת מהחברות שליחת קבצים כבדים שציינתי קודם - זה הקובץ אותו יש להוריד לדיסק און קי ולהביא לאירוע, שם יחובר למחשב של המקום.

בהמשך, במידה ומעוניינים, אני שולחת לינק ליוטיוב, אותו ניתן לאחר האירוע להעביר למשפחה וחברים ביתר קלות.

לפעמים אם בחירת השיר אינה מאפשרת הצגה ביוטיוב - אז אני מעלה את זה לגוגל דרייב ומשתפת בלינק את המייל שלכם, ואתם יכולים לשתף אחרים כדי לצפות בו בקלות.

 

כל ההסבר הזה, ועוד לא כללנו ברכות או סרטונים שבני המשפחה והחברים שולחים….

על זה בנפרד :) אפשר למצא הנחיות כאן

 

לסיכום רשימת מכולת:

0-2: תמונות ינקות, כ-20, לבד ועם ההורים בנפרד ויחד

2-7: לפחות 70 תמונות בפוזות מצחיקות, תמונות יפות, עם בני משפחה וחברים. יש לצרף 2-3 סרטונים ביתיים

7-13: לפחות 80 תמונות מגילאי 7-13 - תמונות לבד, עם חברים, בני משפחה, סלפי, טיולים משפחתיים. אפשר לצרף סרטוני טיקטוק, סרטונים ביתיים עד 5.

כישורים ותחביבים: תמונות מכל הגילאים הקשורות לכישרון מיוחד, תחביב אהוב וכדומה. תמונות וסרטונים קשורים. (כ-20)

11-13: תמונות מהתקופה הכי עדכנית (כ-10) - צילומי בוק למי שיש או צילומים בהם הם נראים הכי הכי טוב.

מי שרוצה לשלב את חיית המחמד האהובה כחלק מהסרט (תראו בדוגמאות, יוצא סרטון בר בת מצווה מצחיק ככה) יקבל הנחיות מיוחדות איך להעביר את התמונות שלה, אבל בזמן החיפושים - גם הכלב/חתול עם החוגג.ת שוב להעביר.

 

צריכים סרטון אחר? חוגגים להורים, לסבא או סבתא, יומולדת 70 או יומולדת 80

הנה כמות התמונות לסרטון מהסוג הזה.

לא רוצים סרטון? יש גם מונופול אישי

Taking Selfie
bottom of page